Chirurg stomatolog – Stalowa Wola

W ofercie gabinetu stomatologicznego działającego w Stalowej Woli znajdują się zabiegi związane z ekstrakcją zębów, w przypadku których niemożliwe jest przeprowadzanie dalszego leczenia zachowawczego, protetycznego czy endodontycznego. Do sytuacji takich dochodzi najczęściej wówczas, gdy lekarz stwierdzi zbyt daleko posunięte zmiany chorobowe stanowiące zagrożenie dla zdrowych zębów pacjenta. Usunięciem zajmuje się wyspecjalizowany w tym kierunku chirurg stomatolog z kwalifikacjami i odpowiednim doświadczeniem.

Przed przeprowadzeniem chirurgicznego usuwania ósemek lub innych zębów każdy pacjent jest kierowany na kompleksową diagnostykę i otrzymuję opiekę, która skupia się na wysłuchaniu jego indywidualnych potrzeb oraz wyborze najlepszych metod pracy. Dopiero na tej podstawie podejmowane są decyzje dotyczące kierunku działań leczniczych związanych z uzębieniem.

Chirurgia stomatologiczna – Stalowa Wola

Najczęstszym powodem konieczności skorzystania z usług chirurga stomatologa jest próchnica, która odpowiada nie tylko za niszczenie struktury zębów. Nieleczona może mieć bowiem negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, prowadząc nawet do wielu groźnych chorób, dlatego należy jej przeciwdziałać. Nasza placówka ze Stalowej Woli zajmuje się m.in. usuwaniem siekaczy, kłów, trzonowców i przedtrzonowców, a także zabiegami ekstrakcji tzw. mleczaków u dzieci. Każda procedura operacyjna, którą przeprowadza wykwalifikowany stomatolog, przebiega z naciskiem na bezpieczeństwo. Zabiegi realizowane są na podstawie szczegółowych badań diagnostycznych i z zastosowaniem odpowiednio dobranego znieczulenia, które ogranicza ból do minimum, poprawiając komfort pacjenta i ułatwiając przeprowadzenie ekstrakcji.

Chirurg stomatolog Stalowa Wola

Chirurgiczne usuwanie ósemek

Oprócz ekstrakcji zębów chorych czy uszkodzonych ośrodek stomatologiczny przeprowadza również chirurgiczne usuwanie ósemek. Często jest ono niezbędne, gdy na podstawie diagnostyki stwierdzi się brak odpowiedniej ilości miejsca w łuku zębowym. Taka sytuacja może prowadzić do uszkodzenia sąsiedniego uzębienia oraz powstawania wad zgryzu. W celu oceny sytuacji zawsze najlepiej skontaktować się ze stomatologiem i umówić na wizytę kontrolną.

Oferta obejmuje także chirurgiczne usuwanie ósemek zatrzymanych, a więc takich, które nie są w stanie całkowicie się wyrżnąć. W przypadku tych zębów zawsze niezwykle istotne jest wczesne działanie. Zbyt późna reakcja może skutkować pojawieniem się zmian chorobowych i negatywnym wpływem na resztę uzębienia, prowadząc do występowania dolegliwości bólowych.