Skaling zębów – Stalowa Wola

W naszej ofercie usług dentystycznych znajduje się między innymi skaling oraz piaskowanie zębów. Wchodzą one w skład zabiegów higienizacyjnych jamy ustnej, pozwalając na bardzo dokładne oczyszczenie uzębienia. Za ich wykonywanie odpowiadają stomatolodzy, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie, kwalifikacje i wiedzę, jak postępować, aby dokładnie przeprowadzić procedurę usuwania kamienia oraz przebarwień. Każdy zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym w Stalowej Woli poprzedzony jest pełną diagnostyką i kompleksową rozmową z pacjentem, dzięki której dentysta poznaje jego potrzeby i może odpowiedzieć na pytania, a ponadto jest w stanie optymalnie dobrać metody pracy. Odnosi się to chociażby do kwestii znieczulenia i wykluczenia przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Skaling i piaskowanie zębów są praktycznie bezbolesne, jednak to od indywidualnych preferencji czy niektórych dolegliwości zależeć będzie ewentualna konieczność użycia środków znieczulających.

Skaling zębów – co to jest?

Czym właściwie jest i na czym polega skaling zębów? To nic innego jak usuwanie kamienia, co pozwala na zredukowanie nieestetycznego nalotu nazębnego, przekładając się na poprawę kondycji całej jamy ustnej. Stomatolog wykonuje zabieg przy wykorzystaniu nowoczesnych, mających odpowiednie atesty akcesoriów, takich jak przyrządy ręczne i skaler ultradźwiękowy. Nazębne złogi pojawiają się w wyniku niedostatecznie dokładnego czyszczenia, ale również ze względu na trudną dostępność przestrzeni międzyzębowych, do których nie zawsze da się dotrzeć szczoteczką podczas codziennej higieny jamy ustnej. Dlatego też zaleca się, żeby regularnie wykonywać skaling zębów i usuwanie kamienia mogącego prowadzić do rozwoju różnych chorób, w tym przede wszystkim próchnicy.

Scaling zębów - zdrowe zęby

Piaskowanie zębów – Stalowa Wola

Oprócz wspomnianego przed chwilą skalingu w ofercie kliniki dentystycznej znajduje się również zabieg piaskowania. Zbierający się na powierzchni zębów kamień to nie jedyne zanieczyszczenia wpływające negatywnie na estetykę i zdrowie jamy ustnej. Wykonuje się go w celu usunięcia przebarwień, zaciemnień i innych osadów, które pojawiają się ze względu na częste spożywanie np. wina czy kawy lub palenie papierosów. Należy jednak pamiętać, że piaskowanie mogą wykonać osoby, które chcą dokładnie oczyścić zęby, ale nie mają żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Wielu pacjentów decyduje się na skorzystanie z niego i usuwania kamienia w ramach jednej wizyty, ale z powodzeniem można je również wykonać osobno. Więcej szczegółów można poznać, kontaktując się bezpośrednio z gabinetem stomatologicznym w Stalowej Woli.