Leczenie kanałowe – Stalowa Wola

Jedną z metod przywracania zdrowia chorym zębom jest leczenie kanałowe, w naszej placówce wykonywane pod mikroskopem. Polega ono na bardzo dokładnym oczyszczeniu ich wewnętrznej, bogato unerwionej i unaczynionej struktury, gdzie znajdują się komora oraz kanały. Kiedy tego rodzaju zabieg staje się konieczny? Dzieje się tak w sytuacji, gdy na podstawie szeroko zakrojonej diagnostyki lekarz stomatolog stwierdza nieodwracalne zapalenie miazgi wewnątrz korony zęba. Stan ten jest najczęściej efektem zmian chorobowych wywoływanych przede wszystkim przez bakterie próchnicotwórcze, które odpowiadają za niszczenie jego struktur.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Niezwłoczny kontakt ze stomatologiem jest w takim przypadku koniecznością, ponieważ pacjentowi dokucza bardzo duży ból, a nieleczony stan zapalny stanowi zagrożenie dla pozostałych zębów i może prowadzić do rozwoju innych poważnych chorób. Realizowane w naszym gabinecie stomatologicznym w Stalowej Woli leczenie kanałowe pod mikroskopem to innowacyjna metoda, która umożliwia bardzo dokładne usunięcie zmian chorobowych przy maksymalnym ograniczeniu nieprzyjemnego bólu. Oprócz większego komfortu dla pacjenta, jej zaletą jest również znaczące skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie pełnego zabiegu. Dzięki niemu można uratować zęba, uchronić się przed jego ekstrakcją i pozbyć się dolegliwości bólowych.

leczenie kanałowe stalowa wola

Leczenie kanałowe w Stalowej Woli

W naszym gabinecie ze Stalowej Woli wykonywana jest kompleksowa diagnostyka związana z wykonywanymi zabiegami. Każdy pacjent odbywa indywidualny, pogłębiony wywiad z lekarzem stomatologiem, który dokładnie analizuje przypadek i na tej podstawie podejmuje kierunkowe decyzje dotyczące dalszego postępowania, a także odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to procedura bardzo skomplikowana, dlatego wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, którym dysponuje nasza klinika. Wszelkie szczegóły związane z jego przebiegiem oraz ceny można poznać podczas bezpośredniego kontaktu z naszą placówką.